Anneler çabalıyor. Anneler iş hayatında, evde yoğun. Zamanları çok az. Sürekli bir yerlere yetişiyorlar. Özellikle şehir yaşamı, anne ile çocuğun birlikte geçirmesi gereken, çocuk için sağlıklı ve elzem olan, sadece birbirlerine ayıracakları o değerli zamana imkan vermiyor.

 

Çocuklar, anne ve babadan sevgi, ilgi bekliyor. Hafta boyunca okulda, hafta sonları da sosyal yaşamda yer alan çocuk, anne ve babası ile istediği gibi bir arada olamıyor, paylaşamıyor, göz teması kuramıyor. Oysa bunlar çocuk için ekmek, su gibi.

Anne-Çocuk Yogası Çalışması, işte bu “Birliktelik ve Birlik Duygusu” için. Anne ile çocuk arasındaki o benzersiz bağı güçlendirmek için.

Bu çalışma sırasında anne ile çocuk sık sık göz teması kurarlar. Bazen de fiziksel temas oluşur. Anne ile çocuk “Partner” olurlar.

Çocuk anneye güvenir. Anne ise çocuğunu bir birey olarak kabul eder, ona destek verir.

Diğer çocukların ve annelerin de bu çalışmada yer alması sayesinde çocuğun motivasyonu artar, yogayı anlamaya ve sevmeye başlar. “Yoga nedir ve neden yoga yaparız?” sorularının cevapları zihninde şekillenmeye başlar. “Annem benim yanımda” duygusu pekişir.

Grup dinamiği içinde hareket eden çocuk, bireysel değil, toplumsal davranışlara uyum gösterir, aynı zamanda annesiyle akılda kalan, nitelikli anlar paylaşır, bunun keyfine varır.

Sadece anne ve çocuklar için değil, aslında bu çalışmaya teyze-çocuk, dayı-çocuk ve hatta büyükanne-çocuk da katılabilir. Amaç, birlikte güzel, paylaşımlı vakit geçirmek, oyunlarla yoga yapmak, eğlenmek, bedeni ve zihni eğitmek, partner olmanın keyfini yaşamak.

Derslerimiz başladı, devam ediyor. Daha detaylı bilgi ve iletişim için bize E-posta yoluyla ulaşabilirsiniz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Nice paylaşım dolu, sağlıklı günler, çocukların neşeli kahkahaları ile çınlasın dersler.

SİTEDE ARA

Go to top