Namaste sevgili Sibel.

Namaste sevgili Editörüm.

Yeni kitabın “Bahanelerden Kafeslerimiz” hayırlı olsun.

Çok teşekkür ediyorum, umarım iyi dilekleriniz yerini bulsun.

Neden “Bahanelerden Kafeslerimiz” oldu kitabın ismi?

Toplum olarak yapacağımız her iş için o kadar çok bahane üretiyoruz ki, bu yaratıcılığımızdan yola çıkıp bir yazı yazmıştım, yazının başlığı kitabın ismi oldu.

Kitabın içeriği Yoga Dergisi’ne yazmış olduğun yazılardan oluşuyor değil mi?

Evet. Yazıların oldukça büyük bölümü de yoga hakkında yazmış olduğum yazılardan oluşuyor. Ayrıca kişisel gelişim ve sağlık ile ilgili yazılarda var.

Biraz içeriği oluşturan konular hakkında bilgi verir misin?

Kitaptaki yazıların birçoğu yoganın benim üzerimde yaptığı değişiklikleri ve yoga ile yolculuğumu anlatan yazılar. Amacım yogayı anlaşılabilir bir dilde okuyucuya anlatmak ve kendi deneyimlerimi onlarla paylaşmaktı.

Yani kitabın daha çok yoga eğitmen ve öğrencilerine mi hitap ediyor?

Kitabın sadece yoga eğitmen ve yoga öğrencilerine değil, herkese hitap etmesi asıl hedefim. Yoga nedir, ne değildir herkesin bir fikri olması benim için çok önemli.

Yeni kitap projelerin var mı bundan sonrasında?

Evet, Yoga Dergisindeki diğer yazıları da en kısa zamanda ikinci bir kitapta toplayacağım ama böyle giderse her yüz yazıda bir kitap çıkartmak gerekecek. Ayrıca yazıp bitirmiş olduğum bir roman var, son okumasını yapıp en kısa zamanda yayınevime göndermeyi planlıyorum.

Tüm Yoga Dergisi ekibi teşekkürlerimizi sunuyorum sevgili Sibel. Dileriz en güzel okuyuculara ulaşsın “Bahanelerden Kafesler”.

Tüm kalbimle teşekkürlerinizi ve güzel niyetlerinizi kucaklıyorum. Yazma yolculuğumda Yoga Dergisi’nin sevgili yaratıcılarının katkısı çok büyük, onlara da destekleri için çok teşekkür ediyorum. Umarım okuyanı, seveni bol olur.

Om Shanti Sibel.

Om Shanti.

Go to top